top of page
  • Zdjęcie autoraDaniel Jeżewski

Zła wentylacja pomaga wirusowi

Niespotykana dotąd fala epidemii korona wirusa pokazała jak łatwo zarazić się COVID-19.W ostatnich tygodniach kluczowe dla zdrowia każdego jest ścisłe przestrzeganie zasad higieny. Właściciele firm muszą uświadomić sobie jak duży wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo pracowników ma jakość środowiska wewnętrznego pracy. W kontekście ostatnich zagrożeń należy szczególnie zwrócić uwagę na sprawnie i poprawnie funkcjonujący system wentylacji i klimatyzacji. Wadliwie działające systemy mogą bardzo ułatwić rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii. Wirus będzie obecny w ekosystemie i jedyną skuteczną metodą na ogranicznie go jest poprawnie działający system wentylacji.Szereg audytów, retro-commissioning i pomiary jakości powietrza (IAQ) przeprowadzonych przez ENSYCO pozwoliło stworzyć nam szeroką listę problemów z jakimi często spotykają się użytkownicy biur, placówek medycznych, mieszkań, szkół w swoich środowiskach pracy i życia.

Wyczuwalnymi symptomami źle działających systemów HVAC mogą być m.in.: uczucie duszności w pomieszczeniach, zbyt wilgotne lub zbyt suche powietrze, przeciągi, nieprzyjemne zapachy, dyskomfort cieplny. Tego typu problemy są często sygnalizowane przez użytkowników biur i świadczą o wielu problemach takich jak: brak wystarczającej ilości wymian powietrza, wadliwie działający system przygotowania jakości powietrza w AHU, zła konserwacja systemów (wymiana filtrów, czyszczenie kanałów) czy źle wyregulowany system HVAC i wiele innych.

Szczególnie teraz warto zadbać o jakość środowiska pracy swoich pracowników przez sprawdzenie sprawności systemów wentylacji klimatyzacji przez powrotem do normalnej pracy w biurach. Skontaktuj się z ENSYCO www.ensyco.pl

63 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page