top of page

RETRO - COMMISSIONING

 

COMMISSIONING, GWARANCJA KOMFORTU 

I OSZCZĘDNOŚCI ENERGII ELEKTRYCZNEJ

COMMISSIONING

Screenshot_2.png

Commissioning jest procesem, którego główną rolą jest zapewnienie jak najlepszego standardu i funkcjonowania instalacji sanitarnych, BMS, elektrycznych dla obiektu budowlanego. Jego celem jest nadzór nad przebiegiem procesu inwestycyjnego od pierwszego etapu projektu po ostateczne oddanie budynku do użytku.

Korzystając z naszej usługi commissioningu zyskasz pewność, że wszystkie systemy i instalacje wchodzące w skład inwestycji będą w pełni zgodne zarówno z twoimi oczekiwaniami, jak i dokumentacją projektową. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na szybkie znalezienie najemców, a także wyeliminujesz ryzyko strat finansowych związanych z nieprawidłowo działającymi instalacjami.

Jak przebiega commissioning?

Na wstępnym etapie, jeszcze przed przystąpieniem do realizacji inwestycji, inwestor spotyka się z naszym specjalistą i ustala z nim założenia commissioningu. Przedstawia mu swoje wymagania i oczekiwania odnośnie do realizowanej inwestycji. Tak powstaje dokument, który zawiera wszystkie najważniejsze, z punktu widzenia inwestora, wytyczne odnośnie procesu budowlanego. Następnie, specjalista konsultuje się z projektantem, architektem i innymi wykonawcami uczestniczącymi w procesie inwestycyjnym oraz zapoznaje się z dokumentacją techniczną i projektową budynku.
 

W trakcie realizacji prac, nasz pracownik czuwa nad prawidłowym ich przebiegiem oraz bada, czy instalowane systemy w pełni realizują swój potencjał. Systematycznie sprawdza także poprawność działania instalacji oraz ewentualnie informuje inwestora o wykrytych nieprawidłowościach.

Po zakończeniu prac ostatecznie weryfikuje się, czy wszystko zostało wykonane zgodnie z założeniami inwestora i projektem oraz dodatkowo przeprowadza się szkolenie nadzorców i przyszłych użytkowników budynku, odnośnie do obsługi i funkcjonowania zainstalowanych systemów oraz instalacji. Przygotowywana jest także pisemna instrukcja ich obsługi.
 

Dlaczego warto skorzystać z commissioningu?
 

Proces commissioningu wiąże się z szeregiem korzyści zarówno dla inwestora, jak i przeszłych najemców budynku. Korzystając z naszej usługi klient zyskuje pewność, że odbiera budynek, który został wykonany zgodnie z jego oczekiwaniami.
 

Oprócz tego, commissioning pozwala także na znaczne oszczędności finansowe. Praca wszystkich systemów oraz instalacji jest bowiem dokładnie sprawdzana, dzięki czemu inwestor może liczyć na obniżenie (o nawet 30%) wydatków na prąd czy ogrzewanie. Zmniejszeniu ulega także sam koszt utrzymania budynku, dzięki czemu jest możliwe zaproponowanie atrakcyjniejszej dla najemców kwoty czynszu. Oszczędności finansowe wiążą się także z brakiem konieczności dokonywania napraw oraz dłuższym wykorzystywaniem urządzeń.
 

Dzięki skorzystaniu z usługi commissioningu, nasi klienci mogą liczyć także na otrzymanie przez ich obiekt wyższych poziomów certyfikacji Leed, Well lub Beeam, co zwiększa jego prestiż i zainteresowanie ze strony przyszłych użytkowników. Poprawnie i wydajnie działające systemy (np. wentylacji, klimatyzacji, oświetlenia, czy ogrzewania) sprawiają, że budynek zyskuje znacznie wyższy standard oraz ma większe szanse na szybkie znalezienie najemców. Wszystko to wpływa na zwiększenie atrakcyjności budynku w ich oczach.

Od podstaw zaplanujemy efektywne instalacje dla Twojego budynku. Profesjonalnie świadczymy usługę commissioning.

KONTAKT

 Dział handlowy i techniczny 

 +48 534 333 434    

 Dział realizacji

+48 606 664 177

Success! Message received.

bottom of page